Projekty 2023

Pečení 3. června na Dětském dni v Medlánkách

Fabiánek

Fabiánek je devítiletý kluk, který se narodil o dva měsíce dříve. Bohužel došlo k velkému krvácení do mozku, rozsah byl obrovský a poškodil víc jak polovinu celé tkáně mozku. Fabiánka pak v inkubátoru převezli do Dětské nemocnice, kde strávil další tři měsíce. Museli mu tam zavést, po každodenním průplachu a odsávání, hadičku, která se strojkem zajišťuje cirkulaci mozkomíšního moku mezi mozkem a bříškem (VP shunt). Fabiánek byl Dětskou mozkovou obrnou často nemocný, zápaly plic jej s mámou vracely stále do nemocnice.

Teď už je Fabiánek pořádně velký kluk. Rozhodně se nenudí, když je zdravý chodí do oběda do speciální školy (Těžká mentální retardace) a pak má každý den nějakou terapii.
Péče o něj je ale trvalá, celodenní a někdy hodně náročná. Aby se stav nezhoršoval a podařilo se ještě pár nějakých posunů, je potřeba mnoha pravidelných terapií. Většina z nich není z veřejného zdravotního pojištění hrazena. Rodina s Fabiánkem tak z celého srdce děkuje všem, kdo má možnost finanční podpory.

Na dětském dni se vybralo 7.652 Kč, zbylá částka 8.150 Kč nám přišla na transparentní účet. Celkem jsme pro Fabiánka nashromáždili sumu 15.802 Kč.
Od začátku Pečení nám vzrostly vybrané prostředky na 1.139.287 Kč. Děkujeme všem a zvláště naší sponzorské pekárně Ireks Enzyma.
 
Pečení 15. července na akci Pekařská sobota ve Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm

Ahoj, jmenuji se Benjamín. Mám 1 rok a 9 měsíců. Moje maminka s tatínkem jsou neslyšící. Mám ještě starší 4letou sestru Olivii a ta je také neslyšící, resp. lehce nedoslýchavá. Slyší lépe než já. V létě v červenci půjdu do Prahy do nemocnice Motol, protože mě budou v operovávat kochleární implantát. Nemám jinou možnost. Sluchadla, která jsem používal mě vůbec nepomáhala. Půjdu na operaci, abych konečně slyšel zvuky. Nevím, jaké to je, ale sluch má smysl života. Mám rád život a rád bych ten život i slyšel. Mám velmi rád vodu, kamínky a písek. Když vidím někde vodu, například u řeky, v jezírku, prostě kdekoliv, hned vylezu z kočárku a ze země seberu malý kamínek a házím ho do ní. Mám z toho obrovskou radost. Rád chodím ven, a hlavně rád běhám. Rád se houpu na houpačce a hraji si na pískovišti a také mám rád bublifuk. Z radosti hodně křičím a jsem šťastný. Jelikož mám ještě problém udržet oční kontakt, tak musím chodit na Astra kliniku do Brna, abych nacvičoval pozornost. Chodím tam velmi rád, protože tam mají suchý bazén s malými barevnými míčky, a to je super. Jsou tam také různé hračky a velmi zajímavé věci, které jsou pro mě nové. Návštěvy v Astra klinice jsou bohužel placené. Proto prosím o finanční pomoc pro mé rodiče, aby se mnou mohli dál na kliniku jezdit, dokud se můj stav nezlepší. Děkuji Benjamín.

Na Pekařské sobotě se vybralo 18.463 Kč, 3.450 Kč nám přišlo na transparentní účet. Celkem jsme pro Benjamínka vybrali 21.913 Kč.
Celkem jsme v Pečení dosáhli částky 1.161.200 Kč. Děkujeme naší sponzorské pekárně Ireks Enzyma, která celou Pekařskou sobotu zaštíťuje a veškeré prostředky věnuje této sbírce.

 

Pečení 2. září na Dětském odpoledni na hasičce v Obřanech
Amálka

Amálka se narodila po komplikovaném 3 denním porodu v prosinci 2020 a byla úplně zdravé miminko. Do roku se vyvíjela jako naprosto normální dítě, ale po roce se začaly objevovat  drobné změny v chování a v pohybech. Přestala žvatlat, koukat do očí, hrát si, jíst všechna jídla a jako by se vrátila zpět chováním na miminko...nezajímal ji svět kolem, děti, hračky ani rodiče. Klinický psychologa u ní objevil Dětský PAS a středně těžkou mentální retardaci.  Dětský neurolog DG potvrdil - nízkofunkční autismus. Amálka má svůj svět, je zcela neverbální i přesto jsou vidět po práci s ní na ergo terapiích malé pokroky, krůček po krůčku. Má bezlepkovou a bezlaktózovou stravu, jí zhruba 5 potravin, nosí stále plenky, psychomotorický vývoj je na 8 měsících. Rodině moc pomáhá Společnost pro ranou péči a ergoterapie na Astra klinice. Peníze, které tentokrát vybereme věnujeme rodině Amálka právě na tyto ergoterapie.

Na dětském odpoledni se vybrala částka 7.260 Kč, zbylých 3.400 Kč nám přišlo na  transparentní účet . Celkem jsme pro Amálku nasbírali 10.660 Kč.
Účtem už nám celkem prošlo 1.171.860 Kč. Děkujeme všem našim podporovatelům a pomocníkům!

 

Poslední pečení v roce věnujeme Sebíkovi, pošleme vše, co nám do 31. prosince přijde na náš transparentní účet!
Sebík
Tady je Sebíkův příběh z pohledu jeho maminky:
Jmenuji se Andrea je mi 36 let, jsem samoživitelka a mám tři děti. Nejmladší syn Sebastian má 6 let a narodil se s vzácným genetickým syndromem Di George syndrom, ke kterému má ještě mnoho přidružených vad, omfalokela, rozštěp patra, oboustrannou hluchotu, imunodefekt, těžkou dvojitou skoliózu, středně těžkou mentální retardaci, ADHD, PAS, růstovou retardaci a mnoho dalších.....
Sebík má kochlearní implantát na levé straně, výsledky ovšem nejsou nijak viditelné, poslední půl rok se rozznakoval a vypráví rukama, čímž se dorozumíváme. Vydává hlasité skřeky, protože se neslyší, že křičí. Jako parťáka má asistenčního psa Buddyho. Sebík je velmi aktivní a akční, musíme stále chodit na výlety. Miluje cestování, zvířátka a je velice hyperaktivní. Moc toho neujde, jezdíme se zdravotním kočárkem. Navštěvujeme fyzioterapie, rehabilitace, lázně a mnoho velmi drahých terapií, které jsou nesmírně finančně náročné, ale pomohou nám co nejvíce zkvalitnit jeho život a bojovat dál. Děkuji za přečtení našeho příběhu. S pozdravem Královi z Brna.
K poslednímu prosincovému dni nám bylo posláno na transparentní účet 19.000 Kč, které jsme mohli Sebíkovi obratem poslat. Děkujeme Vám všem a těšíme se v příštím roce!
Celkem jsme za 15 let sbírky vybrali 1.190.860 Kč. Děkujeme!!