Podpořené projekty v roce 2015

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii

 

Pečení z 5. prosince 2015 na Vánočních trzích na BVV

fotka Jonáška

Jonáškovi bylo v září 9let. Narodil se jako zdravé miminko. Do necelých pěti let byl zdravý, navštěvoval školku, kde si hrál se svými vrstevníky, byl velmi pohybově nadaný, jezdil na kole, lyžoval, plaval a výborně běhal. V září 2011 se rodině Plechatých změnil celý život, Jonášek prodělal cévní mozkovou příhodu s dekompresí mozku a krvácením do mozku. Upadl do kómatu. Byla mu odstraněna část lebky, a zavedena tracheostomie. Po dvou měsících byl převezen z JIRP z Plzně do Klatovské nemocnice s morfínovými náplastmi, kde po několika měsících na žádost rodiny začala odvykací léčba, též si vybojovaly zavedení Pegu, aby nemusel být stále intubován. Po roce a čtvrt si maminka vzala Jonáška z nemocnice domů. Jonáš je stále v kómatu (Apalický syndrom), neotevře oči, nekomunikuje, dýchá pomocí tracheostomie, od listopadu 2013 má zavedený VP-shunt (drenáž na odvádění mozkomíšního moku) díky lékařům v Motole, kteří dali synovi šanci. Letos v únoru byl Jonáškovi vrácen inplantát, místo jeho kosti (kranioplatika). Jonášek nevnímá, nekomunikuje, neotevře oči, ale žije a tak jeho rodina bojuje, jak se dá. Výtěžek z tohoto Pečení pro děti použije Jonáškova rodina jako příspěvek na novou odsávačku na tracheostomii,nebo na speciální vložku do sedadla auta, aby mohla maminka Jonáška převážet v autě.
Na Vánočních trzích jsme vybrali částku 6.945 Kč, na transparentním účtě nám přibylo 5.100 Kč a celkem jsme tak pro Jonáška nasbítali 12.045 Kč.
Celkem za pečení nám vybraná částka vzrostla na 610.857 Kč.

 

Pečení z 26. října 2015 z Uspávání broučků v Rozdrojovicích a
7. listopadu 2015 ze Sportlifu na BVV

Fotka Michalky Výtěžek věnujeme Michalce, která se narodila jako zdravé dítě, ale ve dvou letech začala mít zdravotní potíže. Po vyšetření se u ní zjistilo onemocnění Metachromatická leukodystrofie. Je to genetické degenerativní onemocnění, při kterém dochází k odumírání myelinových buněk z důvodu chybějící arylsulfatázy. Nemoc se nedá léčit. Michalka přestala chodit, pohybovat se, mluvit. Začala mít problémy s polykáním a proto má voperovanou sondu na jídlo. Má spastické stavy (silné křeče v celém těle). Neustále se přidávají další potíže a proto je potřeba stále více zdravotních potřeb, které k životu potřebuje. Také tím, že se nehýbe má problémy s velkým zahleněním a je tedy potřeba několikrát denně hleny odsávat, aby se jí lépe dýchalo. Má spoustu léků od bolesti a na uvolnění svalů a speciální umělou výživu. Výtěžek použije Michalčina rodina jako příspěvek na speciální výživu, léky a zdravotnický materiál.
Na Uspávání broučků v Rozdrojovicích jsme pro Michalku vybrali 3.867 Kč, na Sportlifu na BVV jsme vybrali 7.913 Kč a na náš transparentní účtet přibylo 1.300 Kč. Celkem jsme Michalce a jejím rodičům přispěli částkou 13.080 Kč. 

Za sedm let pečení jsme nashromáždili již 596.312 Kč.

 

Pečení z 5. září 2015 z dne pro děti v nemocnici Blansko

Pozvánka na Den pro dětiVýtěžek byl věnován Lindě, které byl ve 3 letech diagnostikován autismus s psychomotorickou retardací. Dále jí diagnostikovali těžkou myofunkční poruchu, dyspraxii-špatná motorika jak hrubá tak jemná, ADHD, poruchu pozornosti, susp.komorbiditu dysfatického syndromu, vývojovou dysfázii. Dále má Linda zjištěnou intoleranci na řadu potravin, musí dodržovat přísnou bezmléčnou a bezlepkovou dietu. Její maminka je ve složité finanční situaci (jsou jí přiznány alimenty,ale zatím nejsou placeny), výtěžek tedy použije na lázeňský pobyt v Klimkovicích.

V Blansku se vybralo 8.635 Kč, a 700 Kč bylo posláno na náš   transparentní účet . Celkem jsem pro Lindu nashromáždili 9.335 Kč.
Celkem jsme za Pečení vybrali částku 583.232 Kč.

 

Pečení z 30. května 2015 z dětského dne v Medlánkách a 18. července 2015 z Pekařské soboty z Rožnova pod Radhoštěm
fotka Daliborka na koleVýtěžek věnujeme Daliborkovi a jeho rodině jako příspěvek na lázeňskou léčbu v lázních Klimkovice. Daliborek je veselý sedmiletý kluk, který se moc snaží, aby uměl všechno, co umí jiní sedmiletí kluci. Spoustu toho už dokázal, umí například jezdit na tříkolce, ale jízdu na kole bohužel nezvládne. Má svalovou hypotonii a horší stabilitu a koordinaci pohybu, takže některé věci jsou pro něj hodně obtížné. K tomu je velmi hyperaktivní a velmi špatně se koncentruje, má autistické rysy a opožděný psychomotorický vývoj.
Na dětském dni v Medlánkách jsme vybrali částku 4.044 Kč a na Pekařské sobotě 7.703 Kč. Na náš transparentní účet přibylo 500 Kč. Celkem Daliborkovi posíláme částku 12.247 Kč.
Děkujeme naší sponzorské pekárně IREKS ENZYMA, která každoročně dává veškerý výtěžek z Pekařské soboty našemu vybranému projektu!
Též moc děkujeme za pozvání městské části Medlánky na jejich dětský den, který je vždy výborný a skýtá spoustu zábavy pro děti.
Celkem za léta pečení jsme vybrali částku 573.897 Kč.

 

Pečení ze 7. března 2015 z veletrhu PRODÍTĚ na BVV
fotka EliškyVýtěžek věnujeme patnáctileté Elišce z Havířova, která trpí DMO, která postihla všechny čtyři končetiny, Dandy-Wolker syndromem, mikrocephalií, epilepsií a střední mentální retardací. Peníze použije Eliščina rodina jako příspěvek na vertikalizační stojan, který by byl jedinou účinnou prevencí proti luxačnímu postavení v kyčlích nebo také jako příspěvek na rehabilitační program v lázních Klimkovice.
Na BVV jsme vybrali 8.800 Kč. Na náš transparentní účet přibylo 950 Kč. Celkem jsme Elišce nashromáždili částku 9.750 Kč.
Děkujeme paní Magdaleně Janoutové, která nás na BVV přizvala a samozřejmě všem našim přispěvatelům.
Za všechny pečení jsme nashromáždili částku 561.650 Kč.

 

Pečení z 29. listopadu 2014 v Galerii Vaňkovka a 18. ledna 2015 z karnevalu v Medlánkách
fotka kubíkaVýtěžek jsme věnovali Kubíkovi, kterému je 5 let a má centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací - tedy ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním. Kuba bohužel zatím sám nechodí, ale umí si sednout, leze a u opory se postaví. Kuba s rodiči jezdí pravidelně na ambulantní soukromé rehabilitace, do léčebny v Boskovicích, byli i 3x na Slovensku v Renoně (obdoba Adeli) a už třikrát na měsíčním rehabilitačním pobytu v Klimkovicích na Klim-therapy, ze kterého jsou nadšeni, a Kubík se tam vždy posune ve vývoji dál. Výtěžek by tedy rodiče rádi použili jako příspěvek na měsíční rehabilitační pobyt Klim-therapy v lázních Klimkovice.
Na Vaňkovce jsem pro Kubíka nashromáždili částku 6.656 a další 2.200 nám přibyly na našem transparentním účetu. Na karnevalu jsme vybrali 3.427 Kč. Pro Kubíka máme tedy sumu 12.283 Kč.
Z Pečení jsme celkem vybrali již 536.200 Kč. Všem moc děkujeme!