Podpořené projekty v roce 2018
 

Pečení ze 17. března 2018 z Veletrhu Pro dítě na BVV

Pozvánka na veletrh Pro dítě

Linda je desetiletá holčička, které ve třech letech diagnostikovali autismus s psychomotorickou retardací. Dále jí diagnostikovali těžkou myofunkční poruchu, dyspraxii-špatná motorika jak hrubá tak jemná, ADHD, poruchu pozornosti, susp.komorbiditu dysfatického syndromu a vývojovou dysfázii. Maminka je samoživitelka, ve hmotné nouzi a kromě Lindy vychovává ještě sedmiletou Elu. Výtěžek z této akce se použije jako příspěvek na nákladnou bezlepkovou a bezmléčnou stravu pro Lindu a na dopravu na terapie. 
Na Veletrhu Pro dítě jsme vybrali 4.645 Kč, dalších 500 Kč nám přibylo na transparentním účtu. Nakonec jsme mohli poslat Lindě a její mamince 5.145 Kč.
Celkem jsme na pečeních vybrali částku 758.869 a to hlavně díky vám, kteří přispíváte a naší sponzorské pekárně Ireks, bez které by to vůbec nebylo možné. Moc děkujeme!

 

Pečení z 14. ledna 2018 z karnevalu na Sýpce v Medlánkách

fotka TobiýškaTobiášek je téměř sedmiletý chlapeček. Je velice usměvavý a přátelský. Narodil se zdravý a donošený, jako jiné děti, bohužel měl v půl roce infarkt na mozku a od té doby začaly postupně přibývat jeho zdravotní problémy. Začal se opožďovat v psychomotorickém vývoji, postupně mu byl diagnostikován centrální hypotonický syndrom, porucha autistického spektra, motorická neobratnost – dyspraxie, masivní hyperaktivita s poruchou pozornosti a epilepsie. Díky těmto problémům stále zaostává za svými vrstevníky, i když se velmi snaží vše dohnat, aby se podobal svému staršímu bratrovi a svým kamarádům. Chodí do speciální mateřské školy, kde se mu velmi věnují hodné paní učitelky. V rámci této školky má zajištěnou veškerou péči jako logopedii, muzikoterapii, canisterapii a rehabilitaci. Dvakrát byl v Jánských lázních a dvakrát v Klimkovicích. Tato péče mu velmi pomáhá. Také druhým rokem jezdí na hipoterapii, díky které se mu velmi zlepšilo celkové držení těla a hrubá motorika. Bohužel některé procedury v lázních i v mateřské škole, které absolvuje, nejsou propláceny z veřejného zdravotního pojištění, proto výtěžek bude věnován na pobyt v lázník Klimkovice.
Na karnevalu jsem vybrali částku 3.045 Kč, dalších neuvěřitelných 7.200 nám přibylo na náš transparentní účet. Celkem jsme mohli Tobiáškovi poslat 10.245 Kč. Moc děkujeme všem. V našem součtu všech sbírek jsme dosáhli částky 753.724 Kč.

 

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii