Projekty 2014

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii

 

Pečení z 13. prosince 2014 v Galerii Vaňkovka

fotka EllinkyVýtěžeky bude věnován Ellince, která má poměrně vzácnou formu Dětské mozkové obrny DMO - dyskinetická forma. Peníze budou využity na Klim-therapy v lazních Klimkovice. Více informací o Ellince naleznete na webových stránkách ellacernoskova.webnode.cz
Na Vaňkovce bylo pro Ellinku vybráno 10.100 Kč. Na náš transparentní účet přišla částka 5.600 Kč. Celkem jsme Ellince poslali 15.700.
Moc děkujeme všem dobrovolníkům, bez kterých by Pečení bylo velmi obtížné a samozřejmě děkujeme všem, kteří přispěli!
Za všechny pečení jsme nashromáždili částku 551.900 Kč.

 


Pečení z 29. listopadu 2014 v Galerii Vaňkovka a 18. ledna 2015 z karnevalu v Medlánkách

fotka KubíkaVýtěžek jsme věnovali Kubíkovi, kterému je 5 let a má centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací - tedy ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním. Kuba bohužel zatím sám nechodí, ale umí si sednout, leze a u opory se postaví. Kuba s rodiči jezdí pravidelně na ambulantní soukromé rehabilitace, do léčebny v Boskovicích, byli i 3x na Slovensku v Renoně (obdoba Adeli) a už třikrát na měsíčním rehabilitačním pobytu v Klimkovicích na Klim-therapy, ze kterého jsou nadšeni, a Kubík se tam vždy posune ve vývoji dál. Výtěžek by tedy rodiče rádi použili jako příspěvek na měsíční rehabilitační pobyt Klim-therapy v lázních Klimkovice.
Na Vaňkovce jsem pro Kubíka nashromáždili částku 6.656 a další 2.200 nám přibyly na našem transparentním účetu. Na karnevalu jsme vybrali 3.427 Kč. Pro Kubíka máme tedy sumu 12.283 Kč.
Z Pečení jsme celkem vybrali již 536.200 Kč. Všem moc děkujeme!

 

Pečení z 6. listopadu 2014 z Uspávání broučků při ZŠ v Rozdrojovicích

banner Pečení pro děti v BrněPenězmi jsme přispěli Honzíkovi, který spadl do zahradního bazénu, následkem tonutí utrpěl anoxické poškození mozku, do dnes je ve stavu vigilního kómatu a bojuje s těžkou poúrazovou epilepsií, má tracheostomii a sondu do bříška na podávání stravy. Finanční pomoc by Honzíkovi rodiče rádi využili na speciální stravu do sondy, která je měsíčně vyjde na cca 7 tisíc korun, na rehabilitaci, a také na nákup zdravotně-rehabilitačních pomůcek a léků pro Honzíka.
Na Uspávání broučků jsme vybrali 4.322, stejnou částku nám věnovala firma HARTMAN RICO, 1.053 Kč nám bylo zasláno na transparentní účet. Celkem jsme Honzíkovi zaslali 9.697 Kč.
Celkem máme z Pečení vybráno 523.917 Kč.
Děkujeme našim sponzorům HARTMAN RICO, naší pekárně IREKS ENZYMA, Základní škole v Rozdrojovicích za nádhernou akci a paní Dvořákové za pozvání a organizaci!

 

Pečení z 19. července 2014 na Pekařské sobotě v Rožnově pod Radhoštěm

Pečení z 6. září 2014 z Dětského dne v nemocnici Blansko
fotka z Pekařské sobotyVýtěžek byl věnován Lindě, které byl ve 3 letech diagnostikován autismus s psychomotorickou retardací. Dále jí diagnostikovali těžkou myofunkční poruchu, dyspraxii-špatná motorika jak hrubá tak jemná, ADHD, poruchu pozornosti, susp.komorbiditu dysfatického syndromu, vývojovou dysfázii. Dále má Linda zjištěnou intoleranci na řadu potravin, musí dodržovat přísnou bezmléčnou a bezlepkovou dietu. Její maminka je ve složité finanční situaci (jsou jí přiznány alimenty,ale zatím nejsou placeny) a tak použije výtěžek na nákup bezlepkových potravin a částečně na úhradu nákladů na bydlení a dopravu k doktorům. Na Pekařské sobotě bylo vybráno 4.818 Kč, 500 Kč bylo posláno na náš transparentní účet a 5.425 Kč jsme vybrali na Dětském dni v nemocnici Blansko. Celkem jsem pro Lindu nashromáždili 10.743 Kč.
Celkem jsem za šest let Pečení v Brně přišli k částce 514.220 Kč.

 

Pečení z 31. května 2014 z dětského dne v Medlánkách
banner Pečení pro děti v BrněVýtěžek z dětského dne pošleme Matyáškovi, který trpí závažným onemocněním zvaným metachromatická leukodystrofie. Jedná se o vrozené metabolické neurodegenerativní onemocnění, při kterém je snížena aktivita arylsulfatázy (důležitá pro odbourávání sulfatidů v těle). V důsledku toho dochází k odumírání buněk bílé hmoty mozkové. Nemoc se projevuje obvykle zprvu poruchami chůze. Následně pokračuje celkovou ztrátou motoriky těla, demencí, slepotou, poruchou příjmu stravy. Díky této těžké poruše metabolismu buněk nastávají u dětí spastické stavy (silné křeče v celém těle) a těžká psychomotorická retardace. Příspěvek by rodina ráda využila zejména na rehabilitaci a rehabilitační pomůcky, dále na nákup léků proti bolesti, dopravu a také na postupnou rekonstrukci Matyáškova pokoje, který mu výhledově nebude dostačovat z důvodu omezené pohyblivosti.
Na dětském dni jmse vybrali částku 7.560 Kč, 2.389 Kč máme pro Matyáška na účtě a firma Hartman Rico přispěla částkou 7.364 Kč. Celkem jsme pro Matyáška vybrali 17.313 Kč. Děkujeme všem za poslané peníze na účet, za pomoc, za přispění, firmě Hartman Rico za finanční dar a hlavně naší pekárně IREKS ENZYMA, která darovala své pekařské výrobky a navíc obětovala spoustu práce na Pekařské sobotě, ze které nám darovala celý výtěžek. Moc děkujeme!!!
Celkově jsme znevýhodněným dětem přispěli částkou 503.477 Kč.

 

Pečení z 12. dubna 2014 v Galerii Vaňkovka
Pro MatějeVýtěžek tentokrát věnujeme občanskému sdružení PRO MATĚJE. Konkrétně budou peníze použity na CRP přístroj pro Matěje, léky a příspěvek na profesionální ošetřovatelku. Matěj absolvoval standardní operaci odstranění krčních mandlí. Několik dnů po operaci došlo u Matěje k silnému krvácení, které se lékaři pokusili opět operativně zastavit. Dvě hodiny po operaci začal Matěj opět náhle silně krvácet a zkolaboval. Následovalo dlouhé oživování. Přes několik operací došlo u Matěje k silnému poškození mozku. Více si můžete přečíst na stránkách věnovaných Matějovu případu www.promateje.cz.
Pro Matěje jsme vybrali částky 7.364 Kč z pečení, 5.000 Kč nám přišlo na náš transparentní účet a 1.000 Kč věnovala kavárna Le Petit café.
Celkově jsme pro Matěje nastřádali 13.364 Kč.
Celkově z Pečení pro děti máme nashromážděnou částku 486.164 Kč.

 

Pečení z 21. prosince 2013 v Galerii Vaňkovka a 25. ledna 2014 z karnevalu v Medlánkách
logo Poradny rané péče DoreaVýtěžek poputuje Poradně rané péče Dorea jako příspěvek na didaktické pomůcky.
V Galerii Vaňkovka jsme vybrali 5.886 Kč, na medláneckém karnevalu 3.106 Kč a na našem transparentním účtu přibylo 3.000 Kč. Celkem se pro sdružení Doreu nasčítala částka 11.992 Kč.
Dohromady jsme pro postižené děti nashromáždili částku 472.800 Kč.