Projekty 2022

 
Pečení z Pekařské soboty v Rožnově pod Radhoštěm
Fotka EmmičkyEmma se narodila v 6 měsíci těhotenství, vážila necelé kilo, byla oživována a dávali ji 24 hodin na přežití, nakonec to zvladla. Má za sebou operaci strev, stomii která už je v pořádku. Dcera má doživotní následky, mikrocefalii, Pravo stranou Hemiparezu, Svalovou distrofii, vývojovou retardaci, Strabismus, poškozeny tři čtvrtě mozečku v mozku ( poškození stability), a má Nedovivinute plíce takže pri větším nachlazení tráví v nemocnici na kyslíku. Díky rehabilitacim Vojtovou metodou dcera začla chodit, je z ní usměvavá šikovná šťastná holčička. 
Na Pekařské sobotě se vybralo neuvěřitelných 20.762 Kč, další 2.000 Kč přibyly na transparentním účtu, celkově jsme mohli Emmičce poslat 22.761 Kč. Sbírkou jsme navýšili vybranou částku na 1.153.504 Kč. Moc všem děkujeme zvláště naší sponzorské pekárně IREKS, která celou tuto akci organizuje!
 
 
Pečení ze 4. června 2022 z dětského dne v Zámeckém parku v Brně Medlánkách
Logo Malého stromu a muffinků
Karolínka je skoro 5 letá holčička s kombinovaným postižením. Narodila se s Hydrocephalem po prodělané Toxoplazmóze. Nyní je celkově po 9 operacích hlavičky a má epilepsii, levostrannou DMO a psychomotoricky je přibližně na 1,5 roku. Výtěžek použije Karolínčina maminka na fyzioterapii a lekce Lokomatu.
Na dětském dnu jsme vybrali 8.208 Kč, na transparentním účtu přibylo 3.250 Kč. Celkem jsme mohli Karolínce přispět částkou 11.458 Kč. Sbírka má na kontě celkovou sumu 1.130.743 Kč. Děkujeme městské části Medlánky za pozvání na dětský den, sponzorské pekárně, všem dobrovolníkům a dárcům.
 
 
Pečení z 21. května 2022 z farmářských trhů na hasičce v Brně Obřanech
Fotka Kryštůfka

Kryštůfek je malý bojovník, který za námi přispěchal na svět o 10 dní dřív než byl jeho termín. V nemocnici s maminkou strávil 164 dní, než se poprvé podíval domů prodělal celkem 7 operací bříška a hlavičky. Teď už je to pětiletý chlapeček, který se díky své nedonošenosti potýká s DMO (dětskou mozkovou obrnou) kvadruparetickou formou, což je postižení všech čtyř končetin. Následně celkovou psychomotorickou retardací, má zaveden VP shunt v hlavičce, který odvádí přebytečný mozkomíšní mok a ten se pak vstřebává v dutině břišní (kvůli krvácení do mozku 3. stupně v prvním měsíci života). Kryštůfek sám nechodí, nemluví a potřebuje 24 hodinovou péči. Přes to všechno, je veselý a velmi snaživý chlapec, který má obrovskou chuť do života. Za ruku už dokáže ujít kratší vycházku a z každého jeho dalšího pokroku má velkou radost.
Obrovskou pomocí mu je fyzioterapie a hipoterapie, které má pravidelně každý týden v Centru Na Dvorku v Plzni. Příspěvek se použije na úhradu dalších lekcí včetně letního intenzivního kurzu, kde by si Kryštůfek mohl vyzkoušet i muzikoterapii.
Na trzích lidé přispěli 3.620 Kč, na transparentním účtu bylo 9.350 Kč. Celkem jsme pro Kryštůvka sesbírali 12.970 Kč. Celková částka sbírky se vyšplhala na částku 1.119.285 Kč. Děkujeme!