Projekty 2010

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii

 

Pečení z 12. prosince 2010 v Galerii Vaňkovka
logo KrtkaVýtěžek z vánočního Pečení pro děti v Brně byl věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek jako příspěvek na nákup:
- přebalovacího pultu pro denní stacionář
- vánoční dárky pro hospitalizované děti
- LCD monitoru
- DVD přehrávače
Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek) se svojí činností zaměřuje na podporu komplexní péče o onkologicky nemocné děti absolvující léčbu na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně (KDO FN Brno) a LF MU Brno ve prospěch onkologicky nemocných kojenců, dětí a dospívající mládeže.
Na předvánočním pečení jsme vybráli krásných 13.576,- Kč a celkově se tak vyhoupli na vybranou částku 172.423,- Kč. Děkujeme naší pekárně Ireks Enzyma, bez které by to nešlo a stejně tak bez našich dobrovolníků!!!

 

Pečení 5. a 11. listopadu 2010 na Uspávání broučků v ZŠ Rozdrojovice a na Svatomartinské slavnosti v Medlánkách.

obrázek sv. MartinaVýtěžek bude věnován na nákup polohovacích pomůcek pro pětiletou Natálku, která trpí kombinovaným postižením - mozečkovou symptomatologií, epilepsií, psychomotirickou degenarací s projevem svalové hypotonie. Bohužel stav se většinou zhoršuje, jde tedy především o zkvalitnění života a kompenzaci jednotlivých pohybů doplněním pomůcek, zejména pro běžné denní aktivity.
Vybrali jsme částku 4.875,- Kč. Celkem už máme nasbíráno 158.847,- Kč. Opět děkujeme všem, kteří nás podpořili zvláště paní Zuzaně Dvořákové za pozvání na Uspávání broučků a MŠ Hudcova za organizaci Svatomartinské slavnosti!
» Fotky z výtvarné dílny a Pečení si můžete prohlédnout na stránkách Hrátky s keramikou.

 

Pečení 25. září a 2. října 2010 na hasičské soutěži v Obřanech a na výsadbě stromků v Medlánkách

logo SvětluškyVýtěžek z obou pečení byl věnován projektu Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu,který pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Konkrétně bude poskytnuta částka 3.950,- Kč dvouleté Aničce na terapeutický stolek a 4.146,- Kč pro dvouletého Sebastiánka na rehabilitační kočárek.
Za obě pečení se vybrala částka 8.196,- Kč. Celkově máme vybráno 153.972,- Kč. Děkujeme všem, Ireksu Enzyma za opětně skvělé pečivo, obřanským hasičům a občanskému sdružení OBČANÉ PRO MEDLÁNKY za pozvání na jejich akce. A samozřejmě všem, kteří si naše pečivo zakoupili!
 

Pečení 24. dubna a 29. května 2010 v Nákupním centru Královo Pole a na Dětském dni pořádaném dobrovolnými hasiči v Brně Obřanech

logo Downova syndromuKvětnové pečení podpořila svou účastí autorka série kuchařek Zapálená kuchařka Lenka Požárová, která vyhrála mezinárodní ocenění Gourmand Cookbook Awards "nejlepší kuchařková série světa" a cenu za "nejlepší design v ČR"!
Výtěžek z dubnového a květnového pečení byl věnován občanskému sdružení Společnost rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem. Dar je určený na úhradu nákladů spojených s účastí asistentů na letním rekondičním pobytu.
Vybrala se částka 9.587,- Kč. Celková vybraná částka dosahuje výše 145.776,- Kč. Děkujeme všem za podporu a teké děkujeme obřanským dobrovolným hasičům za pozvání na dětský den.
 

Pečení 27. března 2010 v Nákupním centru Královo Pole

logo Parent ProjectuVýtěžek z březnového pečení byl věnován občanskému sdružení Parent Project, což je sdružení rodičů a blízkých, jejichž děti se narodily se svalovou (muskulární) dystrofií Duchenne/Becker (DMD/BMD). Svalové dystrofie jsou genetická onemocnění, která se projevují jako postupné ochabování svalstva. Průběh jednotlivých forem dystrofií je různý. Nejčastější a nejkrutější formou je Duchennova svalová dystrofie (DMD). Tato choroba se vyskytuje v populaci přibližně u 1 chlapce na 3000 narozených. Mírnější forma Beckerova (BMD) se vyskytuje asi u 1 chlapce z 18 000 narozených. Vybrané peníze jdou na ozdravný rehabilitační pobyt v Holanech, který se uskuteční letos o prázdninách a zůčastní se ho 10 chlapců s diagnózou DMD/BMD.
Vybrala se částka 4.243,- Kč, celkově za dva a půl roku vybrali částku 136.189,- Kč. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit.
 

Pečení 24. března 2010 na Pohádkovém karnevalu mateřské školy Malý strom a
21. února na Karnevalu MŠ Hudcova na Sýpce v Medlánkách

Berkat Výtěžek je věnován občanskému sdružení BERKAT na projekt Adžamal a Panenky vracející zrak, který shromažďuje prostředky na nákup očních rohovek pro afgánské děti.
Za oba karnevaly se vybrala částka 4.219,- Kč a celkově 131.946,- Kč. Děkujeme všem rodičům a příznivcům MŠ Malý strom a MŠ Hudcova.