Projekty 2019

 

Příští pečení proběhne 13. července 2019 na Pekařské sobotě v Rožnově pod Radhoštěm.

 
Pečení z 1. června 2019 z Dětského dne v Zámeckém parku v Medlánkách
 

Když se Denisova maminka dozvěděla, že je těhotná, a že čeká dvojčátka byla moc šťastná, ale radost ji bohužel moc dlouho nevydržela. Jejímu příteli a tátovi dvojčátek diagnostikovali rakovinu ve vysokém stádiu. Těhotenství probíhalo v pořádku, ale po psychické stránce na tom byla paní Jandová bohužel špatně, strašně se trápila, že léčba rakoviny nezabírá, a že jednoho dne zůstane s dvojčaty sama a oni nebudou mít tátu. Kluci se narodili předčasně, ve 29 týdnu těhotenství. Daniel se narodil s porodní váhou 1070 gramů a 36 cm, Denis se narodil s porodní váhou 970 gramů a 36 cm. Daniel na tom byl po zdravotní stránce líp, brzy byl bez dýchacích přístrojů, jen mu do inkubátoru byl pouštěn kyslík, pěkně toleroval stravu, přibíral a mírné krvácení v hlavičce se vstřebalo. Ale Denis na tom byl hůř, toho dva dny po porodu převezli do dětské nemocnice v Brně, jeho stav byl velmi vážný, měl masivní krvácení v hlavě a neprocházel mu mozkomíšní mok tak jak by měl, podstoupil první operaci, kde mu byl voperován port, kterým mu mohli ten nadbytečný mozkomíšní mok odsávat. Stále byl na dýchacích přístrojích, nepřibíral, netoleroval stravu. Měl podle doktorů 4% na přežití. Daniel se velmi lepšil, a už se čekalo jen na přibrání na váhu 2300 gramů, aby ho mohli propustit domů. Ten den nastal na začátku března. Denis byl stále na tom bohužel špatně a doktoři se rozhodli pro další operaci a voperování tvz. SHUNTU (hadička, která odvádí nadbytečný mozkomíšní mok z hlavy do žaludku, a ten se následně vstřebává).
Koncem března ale Daniel doma zkolaboval, přestal dýchat, a i přes poskytnutí první pomoci a přivolání záchranné služby, která ho oživila, byl převezen do dětské nemocnice na ARO, kde po dvou dnech zemřel. Po smrti Daniela se Denis začal rapidně zlepšovat, začal tolerovat stravu a SHUNT začal fungovat tak jak má. V květnu 2013 si ho maminka přivezla domů. Bylo to ale náročné, protože většinu dne proplakal, nespával, dostat do něho jídlo byl nadlidský boj, ale postupem času se to začalo zlepšovat.
V dubnu 2014 zemřel Denisův tatínek na následky rakoviny.
Denda byl střídavě celý rok v nemocnici a doma, protože jeho tělo odmítalo SHUNT. Koncem srpna 2014 je propustili z nemocnice, kde strávili tři měsíce. Od té doby je maminka s Dendou doma a užívají si života, jezdí na výlety, hrají si, si, cvičí, chodí plavat, na rehabilitace, na kontroly v nemocnicích, takový koloběh nemocného dítka. Denda má skoro po 40 operacích, a i když doktoři očekávali, že bude jen ležáček, vydávající skřeky, je usměvavé dítko, plné radosti, v jeho čtyřech letech se maminka dočkala krásného slůvka MÁMA, byl to nepopsatelný pocit to slyšet.
Cíl Denisové maminky je, aby se Denis uměl sám posadit, pohrát si a rozmluvil se. I když každý den cvičí, tak pokroky jsou velmi malé, začal používat levou ruku, kterou si dokáže podat hračku, držet flašku pití a napít se, a něco málo sníst.
A proto se Denisova maminka snaží našetřit peníze na lázně Klimkovice, od kterých očekává nějaké zlepšení v pohybu. 

Na Dětském dni se vybralo 4.370 Kč, dalších 27.050 Kč je prozatím věnováno na náš transparentní účetCelkem jsem Deniskovi poslali částku 31.420 Kč a to hlavně díky vám všem, kteří jste přispěli! Děkujeme!!! 881.571 Kč, to je částka, kterou jsem za naše pečení celkově vybrali.

 

Pečení z 16. března 2019 z Veletrhu pro dítě na BVV

Vojta, Olda a Davča se narodili předčasně, ve 28. týdnu těhotenství. Ještě v inkubátorech podstoupili operace očí, protože díky kyslíku v inkubátoru se jim odchlipovala sítnice. Davča bohužel oslepl. Kluci mají DMO. Formu spastické kvadruparézy, to znamená, že jsou postiženi na všechny čtyři končetiny křečovou formou. Díky křečím se přidaly další zdravotní komplikace, například epilepsie. Aby toho nebylo málo Vojta v roce 2008 onkologicky onemocněl. Léčba byla vzhledem k jeho handicapu velice náročná. Poté ještě absolvovali kluci postupně operace na urologii a operace kyčlí. Kromě svých bolístek a trápení zažívají kluci spoustu hezkých chvil. Užívají si života, jak jen umí. Protože nikdo neví, co bude za chvilku, toho se drží a žijí teď. Výtěžek použijí jejich rodiče na asistentku, jejichž služby denně využívají.
Více najdete na jejich webových stránkách 
https://trojcata-kolackovi.webnode.cz/
Na BVV jsme vybrali 4.972 Kč, dalších 11.300 Kč nám lidé poslali na náš transparentní účet. Celkem jsme trojčatům Vojtovi, Oldovi a Davčovi poslali částku 16.272 Kč. Za všechny sbírky nám prošlo účtem již 850.151 Kč. Moc Vám všem děkujeme!

 

Pečení z 27. ledna 2019 z karnevalu na Sýpce v Medlánkách

Fotka Adélky

Výtěžek tentokrát věnujeme jedenáctileté Adélce Svobodové. Adélka se narodila jako zdravé dítko bez komplikací v řádném termínu. Pár dní po porodu však onemocněla streptokokovou meningo-encefalitidou, po dvou měsících boji o život se vrátila domů, ale bohužel došlo k těžkému poškození mozku, s následky infekce - těžkou mentální a psychomotorickou retardací, epilepsií, zrakovou poruchou a dalšími neduhy. V 11 letech teprve rozvíjí samostatnou chůzi, komunikuje pár jendoduchými slůvky a neobejde se bez plen. Dělá stále drobné pokroky, bez celodenní péče se ale neobejde. Výtěžek použijí Adélčini rodiče jako příspěvek na pravidelnou hipoterapii v JS Hobit Domašov.

Na karnevalu jsem vybrali částku 2.740 Kč, dalších neuvěřitelných 10.600 nám přibylo na náš transparentní účet. Celkem jsme mohli Adélce poslat 13.340 Kč. Moc děkujeme všem. V našem součtu všech sbírek jsme dosáhli částky 833.879 Kč.

 

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii