Projekty 2017

 

Pečení z 9. 12. 2017 z Vánočních trhů na BVV
logo charitativní organizace DEBRANemoc motýlích křídel, tímto pojmem se označuje vrozené puchýřnaté onemocnění kůže Epidermolysis bullosa congenita (zkráceně EB). Tato dědičná choroba patří mezi tzv. vzácná onemocnění. U nás jí trpí přibližně 300 lidí. Nemoc je geneticky podmíněná a v současnosti ji nelze zcela vyléčit. Díky vysoce specializované lékařské péči se však daří život nemocných s EB výrazně zlepšovat. Více si můžete přečíst na stránkách charitativní organizace DEBRA. Výtěžek poputuje této organizaci, tedy jejím členům, kteří s nemocí motýlích křídel bojují.
Na trzích jsme vybrali částku 3.925 Kč, dalších 5.000 Kč nám lidé poslali na transparentní účet. Celkem jsem za 9 let Pečení v Brně vybrali 743.479 Kč. Děkujeme naší sponzorské pekárně IREKS, všem dobrovolníkům a přispěvatelům.

 

Pečení z 31. 10. 2017 z Uspávání broučků v Rozdrojovicích a z 11. 11. 2017 z veletrhu Life!

fotka AndrejkyAndrea Pospíšilová se narodila předčasně v 25. týdnu s porodní váhou 600g. Předčasný příchod na svět nezůstal bez následků. Diagnózy jako jsou úplná slepota, epilepsie, DMO-hypotonický syndrom, autistické projevy a těžká mentální retardace vystihují její těžká postižení. Po celý svůj život je odkázána na pomoc druhé osoby. I přes tato postižení a různé životní peripetie zůstává Andrejka veselá. Je to bojovnice, která se pere s nepřízní osudu. Od září 2017 začala navštěvovat Denní stacionář Domino v Brně, který poskytuje ambulantní sociální službu, která zahrnuje řadu aktivit a činností, kde je velmi spokojená. Tento typ sociální služby je ale hodně nákladný, protože se hradí všechny úkony, které jsou kolem klienta provedeny (přibližné náklady činí asi 500 Kč/den bez jídla). Získané finanční prostředky proto budou použity na úhradu péče ve stacionáři.
Na Uspávání broučků jsme vybrali 4.867 Kč, na veletrhu Life! 7.026 Kč, dalších 6.000 Kč nám přibylo na transparentním účtu. Dohromady jsme pro Andrejku vybrali částku 17.893 Kč. Děkujeme Zuzce Dvořákové a celé MŠ a ZŠ v Rozdrojovicích, že můžeme s pečením na jejich úžasné akci být. Celkem jsme na Pečení dosáhli sumy 734.554 Kč. Děkujeme všem!

 

Pečení z 2. září 2017 ze Dne pro děti v nemocnici Blansko
fotka Daliborka na koleVýtěžek věnujeme Daliborkovi a jeho rodině jako příspěvek na lázeňskou léčbu v lázních Klimkovice. Daliborek je veselý devítiletý kluk, který se moc snaží, aby uměl všechno, co umí jiní kluci v jeho věku. Spoustu toho už dokázal, umí například jezdit na tříkolce, ale jízdu na kole bohužel nezvládne. Má svalovou hypotonii a horší stabilitu a koordinaci pohybu, takže některé věci jsou pro něj hodně obtížné. K tomu je velmi hyperaktivní a velmi špatně se koncentruje, má autistické rysy a opožděný psychomotorický vývoj.
Na Dni pro děti jsme vybrali částku 5.187 Kč, přičteme 1.700 Kč na transparentním účtu a dostaneme částku 6.887.
Celkem na Pečení pro děti máme vybranou sumu 716.661 Kč. Děkujeme všem našim podporovatelům a sponzorské pekárně IREKS.

 

Pečení z 15. července 2017 z Pekařské soboty v Rožnově pod Radhoštěm

fotka BedříškaBedříšek se narodil 26.9.2011 předčasně ve 28TT, kdy měl 39cm a 1360g na neonatologii v Plzni. Zprvu se zdálo, že bude vše v pořádku, že to dožene, protože to byl už od malička veliký bojovník. Když byl Bedříškovi 1 rok a my jsme dorazili na kontrolu na neurologii, verdikt, na který jsme nikdo nebyl připravený, byl příliš krutý – Bedříšek má DMO (dětská mozková obrna, spastická kvadruparéza v neprospěch levé strany). Bedříšek má alespoň to štěstí, že není postižen mentálně, ale „jen“ tělesně – dodnes neumí chodit, neví jak na to…, nohy ho neposlouchají a s rukama má taky občas problém. Sezení je také občas problém. Leze po kolínkách a pár krůčků teď už udělá s tříbodovými berličkami (ale stálo ho hodně úsilí, posilování, cvičení, lázeňských pobytů…). Výtěžek použijí rodiče jako příspěvek na koupi automobilu.
Na Pekařské sobotě naše sponzorská pekárna vybrala neuvěřitelných 12.934 Kč, 500 Kč přibylo na transparentním účtu, celkem Bedříškovi posíláme 13.434 Kč. Děkujeme naší sponzorské pekárně IREKS, která každoročně dává veškerý výtěžek z Pekařské soboty našemu vybranému projektu!
Celkově jsme podpořili projekty za 709.774 Kč.

 

Pečení z 3. června 2017 z Medláneckého dětského dne

fotka MatějeMatěj se narodil předčasně ve 34 tt., po porodu měl problémy s dýcháním a proto byl 3 dny intubovaný, nedostatečný přísun kyslíku do mozku a sepse, kterou si prodělal během pobytu na neonatologickém oddělení, měly za následek jeho další zdravotní problémy a opoždění ve vývoji. Už od narození byl Matěj velmi neklidný a plačtivý, vývoj se značně opožďoval, doktoři mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu spasticou kvadruprézu. Později se přidala epilepsie. Matěj ještě neumí sám sedět ani stát, jeho zvýšena spasticita na všech končetinách mu nedovolí se na nohy vzepřít, natož udělat první krůčky. K tomu je bohužel léčba hrazená pojišťovnou nedostačující. Veškeré příspěvky, které na Matěje rodiče pobírají, vynakládají na jeho péči a v současné době nemůžou tuto léčbu hradit z vlastních zdrojů. Měsíční rehabilitační pobyt rehaklim vyjde na 50tis Kč. Získané finanční prostředky budou použity výhradně na rehabilitaci pro Matěje.
Na Dětském dni jsme pro Matěje vybrali 7.563 Kč, dalších 1.500 se přidalo z transparentního účtu, celkem jsme Matějovi přispěli na rehabilitaci 9.063 Kč. Cekem jsme vybrali na podporované projekty, hlavně díky všem, kteří jakkoliv přispěli, částku 696.340 Kč. Opět moc děkujeme!

 

Pečení z 8. dubna 2017 v Galeii Vaňkovka

fotka DanielkaDaniel se narodil 20.9.2011 o 3 a půl měsíce dříve ve 28tt čemuž přispěla autonehoda ve 24tt, zaviněná polským řidičem, který ujel...
Po narození vážil 990g, byl ale zdravé miminko.  Dva dny po porodu mu praskli plíce, lékaři ho museli resuscitovat. Krvácení do plic se nepodařilo zastavit a po hodině komplikací, kdy se nepodařilo Danielka stabilizovat, došlo k multiorgánovému selhání, nedávali mu více času než hodinu do konce, dle doktorů neměl žádnou šanci na přežití. Přesto to Danielek nevzdal a svůj život si vybojoval. Bohužel byl jeho mozek dlouhou dobu bez kyslíku, což se neobešlo bez následků. Po měsíci vyřkli diagnózu - periventikulární leukomalacie 3.stupně, což se projeví jako dětská mozková obrna. Podle lékařů měl být zcela ležící a nereagující dítě, trvale na plicní ventilaci. Rodiče to ale nevzdali a odmalička šli cestou velmi intenzivní rehabilitace. Danielek vnímá, všemu rozumí, mluví, zlobí jako zdravé děti, vymýšlí lumpárny... Přestože má Daniel dětskou mozkovou obrnu - spastickou kvadruparézu, při intenzivní rehabilitaci dosahuje velkých pokroků. Bohužel tuto intenzivní rehabilitaci pojišťovny neplatí, takže rodiče neustále shání prostředky na další léčbu. V prosinci 2012 se Daniel poprvé dostal na neurorehabilitaci do Adeli, a právě tato terapie pro něj znamenala velký zvrat. Získané finanční prostředky z pečení budou použity výhradně na rehabilitaci pro Danielka. Více o Danielkově příběhu se můžete dozvědět na jeho webových stránkách.
Na Vaňkovce jsme pro Danielka vybrali částku 4.581 Kč, na transparentní účet lidé poslali 700 Kč, dohromady tedy 5.281 Kč.
Od roku 2009 jsme již podpořili projekty v celkové částce 687.277 Kč. Moc všem děkujeme!

 

Pečení z 15. ledna 2017 z karnevalu na Sýpce v Medlánkách a
25. března 2017 z veletrhu Pro dítě na BVV

fotka ŽanetkyŽanetka se narodila v říjnu 2010. Přišla na svět jako naprosto zdravé miminko. Po uplynutí 9 měsíců se ale ukázalo, že Žanetka má vrozenou vývojovou vadu mozku (mezi 3 a 4 mozkovou komorou nemá vyvinutou přepážku, dvě různá mozková centra má sloučena v jedno). Má diagnostikovanou DMO (dětskou mozkovou obrnu).
Žanetka je velmi snaživá holčička. Ráda se učí novému. Na podporu jejích vysněných krůčků se díky sponzorovi povedlo zakoupit speciální chodítko, co Žanetce pomáhá nácviku chůze a zapojení alespoň z části do života, jaký žijí její vrstevníci.
Výtěžek z Pečení pro děti věnujeme tentokrát Žanetce jako příspěvek na lázeňský pobyt v lázních Klimkovice. V Klimkovicích se zaměřují na cvičení KLIM-THERAPY.
Výtěžek z obou akcí činil 7.634 Kč, na transparentním účtu přibylo 200 Kč, celkem jsme Žanetce poslali 7.834 Kč. Celkem jsme díky pomoci všech dobrovolníků a sponzorské pekárně IREKS vybrali 681.996 Kč. Děkujeme!

 

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii