Projekty 2021

Díky pandemickým opatřením se sbírka koná do 31. 12. 2021 pouze prostřednictvím darů na transparentní účet našeho spolku
Fotka Danielka
Výtěžek tentokrát věnujeme Danielkovi, který se narodil v roce 2011 předčasně ve 28 tt po autonehodě a vážil 990 g. Dva dny po porodu nastaly vážné komplikace s dýcháním, došlo k prasknutí obou plic a masivnímu krvácení, následkem těžkého nedokysličení mozku došlo k multiorgánovému selhání. Daniel byl resuscitován, stabilizovat se ho podařilo až druhý den. V půl roce mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu - spastickou kvadruparezu a epilepsii. Ta se v jeho roce podařila zastavit a dodnes je stále bez záchvatů i bez léků na epilepsii. 
Celý jeho život se točí kolem prohlídek, rehabilitací a cvičení - Vojta, Bobath, neurorehbilitační koncept therasuit, kraniosakrální osteopatie, synergetická reflexní terapie, hipoterapie, ergoterapie. Proto se i nadále rodiče snaží shánět prostředky na pravidelnou rehabilitaci a asistenci. Každý úspěch motivuje Danielka k dalšímu cvičení.  Asistence pro něj, pomůže rodičům, aby se dál mohli o Danielka starat.  Každá i malá pomoc je pro ně velkou nadějí. Nadějí, že jednou bude líp...
Danielkovi jsme mohli poslat částku 22.000 Kč. Celkem za 14 let provozování sbírky jsme vybrali 1.106.315 Kč. Opět moc děkujeme naší sponzorské pekárně IREKS a všem dárcům. Snad se příští rok sejdeme u více akcí!
 
Díky pandemickým opatřením se sbírka konala pouze na Dětském dnu na hasičce v Brně Obřanech, ostatní akce byly zrušeny. Přesto lidé dál přispívali na transparentní účet našeho spolku.

Logo spolku Malý strom s muffinky

Josífek a Šimonek (3), se narodili v 26+6TT, Josífek 800 g a 33 cm a Šimonek 790 g a 34 cm a oba strávili v nemocnici 6 měsíců, kde prodělali několik operací a zákroků a čistě jen bojovali o život. Josífek se přes to vše dokázal lépe zotavovat a má lehké potíže. Šimonek měl těžký průběh a při jedné krizové situaci mu otok způsobil 1-2cm díru v mozku a odrazilo se mu to v pohybovém ústrojí. Šimonek toho prodělal mnohem více, ale nyní se zaměřujeme abychom ho přiblížili svým vrstevníkům. Má opožděný psycho motorický vývoj a od brášky je cca 1,5 roku,nechodí a nemluví a musímeu pomáhat i při jídle. Nosí i plínky. Sbírku rodina využije finanční prostředky na rehabilitační pomůcky, rehabilitace, logopedie a lázně.
Na Josífka a Šimonka se vybralo 12.127 Kč. Moc děkujeme všem, kteří stále prispívají, dobrovolným hasičům v Brně Obřanech a samozřejmě naší sponzorské pekárně IREKS. Celkem máme na účtu sbírky vybráno 1.084.315 Kč.