Projekty 2018

 

Pečení z 12. prosince 2018 z Vánočních trhů na BVV

Výtěžek tentokrát věnujeme třináctiletým  dvojčatům Patrikovi a Robertovi, kteří vlivem infekce přišli na svět už ve 27. týdnu těhotenství. Patrik vážil 930 gramů a díky krvácení do nezralého mozku během a po porodu došlo k jeho nenávratnému poškození. Robik měl 1 200 gramů a měl velké problémy s dýcháním, a také dostával transfúze krve z důvodu anémie. Oba kluci mají diagnózu DMO, Patrik má DMO - spastická kvadruparesa a Robert má DMO - spastická diparesa. Více najdete na jejich webových stránkách https://www.kluciluskacovi.cz/

Výtěžek, který jim věnujeme, použije jejich rodina na rehabilitační cvičení.
Na Vánočních trzích jsme vybrali 3.052 Kč, na náš transparentní účet zatím lidé přispěli 10.548 Kč, celkem jsem dvojčatům Patrikovi a Robertovi poslali 13.600 Kč.
Za Pečení jsme poskočili na částku 820.539 Kč. Všem přispěvatelům moc děkujeme! Hlavně ale děkujeme našim dobrovolnicím Lucce a Taši, bez kterých bychom se neobešli. Stejně tak bez naší sponzorské pekárny Ireks!

 

Pečení z 10. listopadu 2018 z Festivalu Life! na BVV

fotka EllinkyVýtěžeky bude věnován Ellince, která má poměrně vzácnou formu Dětské mozkové obrny DMO - dyskinetická forma. Peníze budou využity na speciální zařízení koupelny. Více informací o Ellince naleznete na webových stránkách ellacernoskova.webnode.cz

Na BVV jsme pro Ellinku vybrali 5.567 Kč a na našem transparentním účtu přibylo 8.700 Kč. Celkem jsme tedy pro Ellinku nashromáždili částku 14.267 Kč. Celková částka vybraná za Pečení v Brně činí 806.939 Kč. Děkujeme!

 

Pečení z 8. září 2018 z Nemocnice Blansko z Dne pro děti

Výtěžek tentokrát věnujeme organizaci Zdravotní klaun, která je uznávaná pro svoji odbornost v oblasti vyžívání humoru ve zdravotnictví. Peníze budou určený jako příspěvek na klauniády pro děti ve Fakultní nemocnici Brno. 
Na Dni pro děti jsme vybrali částku 5.942 Kč, 600 Kč nám přibylo na transparentním účtu a sumu 2.310 Kč nám vybraly děti na svém tvořivém jarmarku. Takže děkujeme Adélko, Matýsku, Bertíku, Larko, Týnko, Lili, Neli, Miki, Štefánku, Adámku, Vašíku, Ríšo, Bruniku, Majdo a Emilko!!! :-) Pro Zravotního klauna jsme vybrali částku
8.252 Kč. 
Celkem jsme na akcích vybrali 792.672 Kč. Děkujeme všem!

 

Pečení z 15. července 2018 z Pekařské soboty v Rožnově pod Radhoštěm

fotka EllinkyVýtěžeky bude věnován Ellince, která má poměrně vzácnou formu Dětské mozkové obrny DMO - dyskinetická forma. Peníze budou využity na speciální zařízení koupelny. Více informací o Ellince naleznete na webových stránkách ellacernoskova.webnode.cz

Děkujeme naší sponzorské pekárně IREKS, která každoročně dává veškerý výtěžek z Pekařské soboty našemu vybranému projektu! Na této akci se pro Ellinku vybralo 14.638 Kč. Za všechny pečení jsme nashromáždili částku 783.820 Kč.

 

Pečení z 2. června 2018 z Medláneckého dětského dne

fotka MatějeVýtěžek tentokrát věnujeme Matějovi, konkrétně jako příspěvek na rehabilitační pobyt v centru Renona na Slovensku a na vozík s úpravou na řízení jednou rukou.
Matěj se narodil předčasně ve 34 tt., po porodu měl problémy s dýcháním a proto byl 3 dny intubovaný, nedostatečný přísun kyslíku do mozku a sepse, kterou si prodělal během pobytu na neonatologickém oddělení, měly za následek jeho další zdravotní problémy a opoždění ve vývoji. Už od narození byl Matěj velmi neklidný a plačtivý, vývoj se značně opožďoval, doktoři mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu spasticou kvadruprézu. Později se přidala epilepsie. 
Na Dětském dni jsme pro Matěje vybrali 7.813 Kč, dalších 2.500 se přidalo z transparentního účtu, celkem jsme Matějovi přispěli na rehabilitaci 10.313 Kč. Cekem jsme vybrali na podporované projekty, hlavně díky všem, kteří jakkoliv přispěli, částku 769.182 Kč. Opět moc děkujeme!

 
Pečení ze 17. března 2018 z Veletrhu Pro dítě na BVV

Pozvánka na veletrh Pro dítě

Linda je desetiletá holčička, které ve třech letech diagnostikovali autismus s psychomotorickou retardací. Dále jí diagnostikovali těžkou myofunkční poruchu, dyspraxii-špatná motorika jak hrubá tak jemná, ADHD, poruchu pozornosti, susp.komorbiditu dysfatického syndromu a vývojovou dysfázii. Maminka je samoživitelka, ve hmotné nouzi a kromě Lindy vychovává ještě sedmiletou Elu. Výtěžek z této akce se použije jako příspěvek na nákladnou bezlepkovou a bezmléčnou stravu pro Lindu a na dopravu na terapie. 
Na Veletrhu Pro dítě jsme vybrali 4.645 Kč, dalších 500 Kč nám přibylo na transparentním účtu. Nakonec jsme mohli poslat Lindě a její mamince 5.145 Kč.
Celkem jsme na pečeních vybrali částku 758.869 a to hlavně díky vám, kteří přispíváte a naší sponzorské pekárně Ireks, bez které by to vůbec nebylo možné. Moc děkujeme!

 

Pečení z 14. ledna 2018 z karnevalu na Sýpce v Medlánkách

fotka TobiýškaTobiášek je téměř sedmiletý chlapeček. Je velice usměvavý a přátelský. Narodil se zdravý a donošený, jako jiné děti, bohužel měl v půl roce infarkt na mozku a od té doby začaly postupně přibývat jeho zdravotní problémy. Začal se opožďovat v psychomotorickém vývoji, postupně mu byl diagnostikován centrální hypotonický syndrom, porucha autistického spektra, motorická neobratnost – dyspraxie, masivní hyperaktivita s poruchou pozornosti a epilepsie. Díky těmto problémům stále zaostává za svými vrstevníky, i když se velmi snaží vše dohnat, aby se podobal svému staršímu bratrovi a svým kamarádům. Chodí do speciální mateřské školy, kde se mu velmi věnují hodné paní učitelky. V rámci této školky má zajištěnou veškerou péči jako logopedii, muzikoterapii, canisterapii a rehabilitaci. Dvakrát byl v Jánských lázních a dvakrát v Klimkovicích. Tato péče mu velmi pomáhá. Také druhým rokem jezdí na hipoterapii, díky které se mu velmi zlepšilo celkové držení těla a hrubá motorika. Bohužel některé procedury v lázních i v mateřské škole, které absolvuje, nejsou propláceny z veřejného zdravotního pojištění, proto výtěžek bude věnován na pobyt v lázník Klimkovice.
Na karnevalu jsem vybrali částku 3.045 Kč, dalších neuvěřitelných 7.200 nám přibylo na náš  transparentní účet . Celkem jsme mohli Tobiáškovi poslat 10.245 Kč. Moc děkujeme všem. V našem součtu všech sbírek jsme dosáhli částky 753.724 Kč.