Projekty 2013

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii

 

Pečení z 24. října 2013 na Uspávání broučků v Rozdrojovicích a z 30. listopadu 2013 z Galerie Vaňkovka
fotka EliškyVýtěžek byl věnován Elišce, která se narodila ve 26. týdnu. Infekce plic a předčasný porod mají za následek dětskou mozkovou obrnu (levostranná hemiparéza s výraznějším nálezem na levé horní končetině). Eliška se teď dokáže samostatně přetočit a nově se naučila dostat na čtyři a z toho si sednout. Má zájem o chůzi, kterou pravidelně nacvičuje na rehabilitaci. Finanční prostředky jsou součástí příspěvku na rehabilitační program KLIM-THERAPY. Základem této terapie je využití speciálního stabilizačního oblečku. Ten zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený nervový systém, ulehčuje nácvik motoriky jako sezení, stoje, chůze apod.
V Rozdrojovicích jsme nashromáždili částku 6.114 Kč a v Galerii Vaňkovka 7.966 Kč, dohromady tedy 14.080 Kč.
Celkově jsme na Pečení vybrali 460.808 Kč.
Děkujeme paní Dvořákové za pozvání na Uspávání broučků, základní škole v Rozdrojovicích za úžasnou akci a všem, kteří přispěli Elišce na další možnost se vyvíjet a zlepšit se.

 

Pečení z 29. září 2013 na Medláneckých svatováclavských hodových slavnostech a ze 7. září 2013 z Dne pro děti v Nemocnici Blansko
fotka z Dotyku IIVýtěžek byl věnován sdružení Dotyk II poskytující ranou péči pro děti s poruchami autistického spektra a sociální rehabilitace pro osoby s chronickým duševním onemocněním, konkrétně pak na pomůcky pro rozvoj komunikace.
Na medláneckých hodech jsme nasbírali 4.705 Kč a na našem transparentním účtu přibylo 1.700 Kč.
Na Dni pro děti jsme vybrali 5.368 Kč.
Pro sdružení Dotyk II jsme nastřádali částku 11.773 Kč a za pět let pečení 446.728 Kč.

 


Pečení z 20. července 2013 na Pekařské sobotě v Rožnově pod Radhoštěm
Pečení z 30. června 2013 na BVV
Pečení z 1. června 2013 na dětském dnu v Medlánkách

fotka EllinkyVýtěžeky ze všech tří akcí byly věnovány Ellince, která má poměrně vzácnou formu Dětské mozkové obrny DMO - dyskinetická forma. Peníze budou využity na Klim-therapy v lazních Klimkovice. Tato speciální terapie není hrazena pojišťovnou a přijde cca na 56.000,-Kč. Výjimečnost programu spočívá v použití speciálního stabilizačního oblečku, který přispívá ke zlepšení fyzických a mentálních schopnosti dítěte. Více informací o Ellince naleznete na webových stránkách ellacernoskova.webnode.cz
Na Pekařské sobotě bylo vybráno 9.178 Kč. Na BVV se nasbíralo 9.522 Kč. A na dětském dnu Mosty mezi námi v Medlánkách jsme vybrali 17.022 Kč a na našem transparentním účtu přibylo dalších 2.120 Kč. Celkem jsme pro Ellinku vybrali 37.842 Kč.
Celková vybraná částka z Pečení se nám navýšila na 434.955 Kč. Děkujeme naší sponzorské pekárně IREKS ENZYMA, která každoročně dává veškerý výtěžek z Pekařské soboty našemu vybranému projektu! Také děkujeme všem, kteří nás dlouhodobě podporují a pomáhají.

 

Pečení z 1. června 2013 na dětském dnu firmy Hartmann Rico ve Veverské Bitýšce
pozvánka na pečení Hartmanu RicoVýtěžek byl věnován Filipovi Vrzalovi, který je po těžké automobilové nehodě v komatu. Peníze budou použity na Filipovu rehabilitaci a zdravotnické potřeby.
Na dětském dnu ve Veverské Bitýšce byla vybrána částka 10.910 Kč. Stejnou částku ovšem přispěje Filipovi i firma Hartmann Rico a navýší tak příspěvěk na 21.820 Kč.
Celkově jsme již Pečením vybrali a věnovali dětem částku 438.075 Kč.
Chtěli bychom poděkovat za toto pečení firmě Hartmann Rico, která dětský den organizovala, zajistila pekařské výrobky a navíc přispěla částkou rovnající se našemu výtěžku. Děkujme a budeme rádi za další spolupráci.

 

Pečení z 6. dubna 2013 v Galerii Vaňkovka
sestřičky CénkovyVýtěžek tentokrát putoval rodině Petra Cénka, kterému při porodu zemřela žena a on zůstal sám se třemi dcerami, Alžbětkou (6), Dorotkou (3) a Františkou (8 měsíců). Peníze použijí na pleny, Nutrilon, kosmetiku pro miminka, oblečení, boty, výtvarné potřeby, výbavu do školy aj.
Na Vaňkovce jsme vybrali 13.145 Kč. Ovšem ještě vyšší částku lidé poslali na náš transparentní účet. Celkem jsme tedy přispěli částkou 30.065 Kč.
Celkově jsme navýšili vybranou částku z Pečení na 397.113 Kč. Děkujeme samozřejmě firmě IREKS ENZYMA, která nás několik let podporuje a dodává nám výborné pečivo a všem, kteří nás jakoli podpořili a podporují!

 

Pečení z 23. března v Galerii Vaňkovka a 27. ledna 2013 z karnevalu na Sýpce v Medlánkách
fotka TerezkyVýtěžek byl věnován Terezce V., jako příspěvek na pobyt v rehabilitačním centru Adeli na Slovensku. V roce 2010 Terezka onkologicky onemocněla a musela absolvovat velmi náročnou a intenzivní léčbu, která trvala téměř dva roky. Během této těžké léčby podstoupila dvě složité operace mozku, radioterapii a dva typy chemoterapie. Tato těžká léčba se neobešla bez vedlejších následků, s nimiž se Terezka dodnes potýká. Pobyt v rehabilitačním centru pomůže Terezce úspěšně pokračovat ve svém boji a postupně se navracet a začleňovat do normálního života.
Na obou akcích jsme dohromady pro Terezku vybrali 13.949 Kč. Celkem jsme na Pečení již vybrali 367.048 Kč. Děkujeme všem našim dobrovolníkům za pomoc a samozřejmě všem, kteří nám přispěli!