Projekty 2012

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii

 

Pečení z 8. prosince 2012 z Galerie Vaňkovka
logo sdružení ZrnkaVýtěžek putoval občanskému sdružení Zrnka, konkrétně pak jako příspěvek na asistentku sourozencům Alexovi a Danečkovi. Alex trpí velmi vzácnou metabolickou poruchou zvanou Remethylační porucha methioninu a Daneček chronickou střevní pseudoobstrukcí a těžkým imunodeficitem. Příběh obou sourozenců si můžete přečíst na stránkách občanského sdružení Zrnka.
Na Vaňkovce jsme pro Alexka a Danečka vybrali 8.408 Kč a další 2.000 Kč nám přibylo na učtu. Celkem jsme na Pečení již vybrali 353.099 Kč. Děkujeme!

 

Pečení z 24. listopadu 2012 z Galerie Vaňkovka
logo Baby klokánkůVýtěžek byl věnován občanskému sdružení Zrnka, na jejich projekt Babykolkánci. BabyKlokánci jsou rodičovská organizace, která podporuje rodiny s předčasně narozenými dětmi a nemocnými novorozenci. Všechny vybrané peníze využijí ve prospěch neonatologického oddělení nemocnice Na Obilním trhu v Brně. Mezi věci, které na Obilňáku nejvíc potřebují jsou kojící polštáře, odsávačka mateřského mléka a oblečení pro miminka.
Na Vaňkovce jsme pro BabyKlokánky vybrali 10.198 Kč. Navýšili jsme tak celkový výběr z naší veřejné sbírky na částku 342.691 Kč. Děkujeme!

 

Pečení z 8. září 2012 z Dne pro děti v Nemocnici Blansko
Pečení ze 14. července 2012 z Rožnova pod Radhoštěm v rámci každoroční Pekařské soboty

logo Dotyku IIVýtěžek byl věnován sdružení Dotyk II poskytující ranou péči pro děti s poruchami autistického spektra a sociální rehabilitace pro osoby s chronickým duševním onemocněním, konkrétně pak na jejich Centrum činností pro děti s poruchami autistického spektra a jejich rodiče. Tuto tradiční akci spoluorganizuje naše sponzorská pekárna IREKS ENZYMA, která již druhým rokem přebrala záštitu nad naší sbírkou. MOC DĚKUJEME!!!!
Na Dni pro děti jsme vybrali 5.781 Kč a na Pekařské sobotě 5.272 Kč. Celkově jsme již od začátku pečení nasbírali 332.493 Kč.

 

Pečení z 13. května 2012 v HaDivadle a 2. června z Dětského dne v Medlánkách a Obřanech
logo Poradny pro ranou péči DoreaVýtěžek poputuje Poradně rané péče Dorea jako příspěvek na didaktické pomůcky.
Na výše zmíněných akcích jsme vybrali částku 12.432 Kč.
Celkově jsme tak již nasbírali 321.440 Kč.
Děkujeme všem, kteří nás stále podporují, zvláště pak naší sponzorské pekárně REKS ENZYMA a tentokráte i firmě HARTMANN RICO, kteří našim přispěvatelům věnovali dětské náplasti a autolékárničky.
 

Pečení ze 14. dubna 2012 v Galerii Vaňkovka
logo Modrého HrochaV dubnovém pečení jsme vybírali na Nadační Fond Modrý Hroch na podporu dětské traumatologie v Brně. Výtěžek byl použit jako příspěvek na koupi vakuových dlah pro děti.
Nejčastější příčinou úmrtí ve věkové skupině 0-25 let jsou úrazy.
Na Jižní Moravu připadá 45000 zraněných dětí ročně. K největšímu počtu zranění dochází v domácím prostředí 44%, následují sportovní aktivity 31%, 16,5% ve škole a 9% jsou úrazy dopravní. Nejčastěji ošetřovanými úrazy v ambulancích chirurgické kliniky dětské nemocnice jsou pády na hlavu (otevřené rány, otřesy mozku…), velmi časté jsou zlomeniny horní končetiny (nejčastěji klíční kosti, dolní konce předloktí,prsty a kostí v lokti a rameni) a podvrknuté kotníky. V nemocnici bývají děti nejčastěji hospitalizovány s otřesem mozku, zlomeninou předloktí a lokte či lehkým poraněním páteře. Závažných poraněních, kdy jde o život, ošetří lékaři z dětské chirurgické kliniky 50 - 60 ročně.
Pro NF Modrý Hroch jsme vybrali částku 8.214 Kč. Děkujeme!!!
Celkově jsme nasbírali 309.008 Kč.
 

Pečení z 31. března 2012 v Galerii Vaňkovka
fotka EllinkyVýtěžek z velikonočního pečení byl věnován Ellince Černoškové, která má vzácnou formu Dětské mozkové obrny DMO - dyskinetická forma. Má ochrnuté všechny čtyři končetiny, nechodí a nedokáže si nic uchopit. Více se můžete dozvědět na stránkách o Ellince.

Děkujeme všem kamarádům, známým a kolemjdoucím, kteří darovali nemalé částky a proto jsme vybrali neuvěřitelnou sumu 40.198 Kč (včetně poslaných peněz přes náš transparentní účet).

Celkově jsme již nasbírali 300.794 Kč.

 

Pečení z 29. ledna 2012 z dětského karnevalu na Sýpce v Medlánkách
logo Krtka Výtěžek z karnevalového pečení byl věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek jako příspěvek dětem na zimní tábor v Krkonoších.
Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek) se svojí činností zaměřuje na podporu komplexní péče o onkologicky nemocné děti absolvující léčbu na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně (KDO FN Brno) a LF MU Brno ve prospěch onkologicky nemocných kojenců, dětí a dospívající mládeže.
Pro Krtka jsme vybrali částku 4.331 Kč. Celkově jsme již nasbírali 260.596 Kč. Děkujeme všem za podporu, zvláště naší sponzorské pekárně IREKS ENZYMA, která nám na každou akci dodává úžasně lahodné pekařské výrobky