Projekty 2009

Fotky z pečení si můžete prohlédnout ve Fotogalerii

Pečení 12. prosince 2009 v Galerii Vaňkovka

logo DebryProsincové pečení proběhlo v Galerii Vaňkovka. Výtěžek byl věnován sdružení DebRA, které zapojuje lidi s vzácnou vrozenou vadou kůže epidermolysis bullosa do aktivního a plnohodnotného života. Vybrané peníze jdou dvěma konkrétním dětem, čtyřměsíčnímu chlapečkovi na postýlku se speciální matrací viz leták a sedmnáctileté dívce jako příspěvek na řidičský průkaz viz. leták.
Vybrali jsme částku 15.209,- Kč z čehož 3.914,- Kč bylo věnováno dětmi a zaměstnanci Základní školy Horácké náměstí. Děkujeme!

Celkově jsme nasbírali již 127.727,- Kč. Děkujeme také všem, kteří nás podpořili a našim hlavním pekařům firmě IREKS ENZYMA a Galerii Vaňkovka.

 

Pečení 21. listopadu 2009 poprvé v Galerii Vaňkovka

logo Barevný andělListopadové pečení proběhlo v Galerii Vaňkovka. Vybírali jsme tak jako na předchozím pečení pro občanské sdružení Dlouhá cesta na jejich projekt Barevný anděl.Smyslem projektu Barevný anděl je změnit prostředí dítěte a utužit vztah v rodině poznamenané úmrtím jiného dítěte v rodině.
Vybrali jsme krásnou částku 10.339,- Kč. Pro Barevného anděla jsme vybrali částku 14.114,- Kč a celkově 112.518,- Kč. Děkujeme všem, kteří nás podpořili přinesením vynikajících koláčů, buchet, táčů a všem, kteří si tyto skladkosti koupili. Děkujeme našim hlavním pekařům firmě IREKS ENZYMA a Galerii Vaňkovka, která nám poskytla bezplatně místo na náš stánek.
 

Pečení 11. listopadu 2009 na Svatomartinské slavnosti v Medlánkách

logo Barevný andělPo delší odmlce jsme opět zahájili pekařskou sezonu tentokráte na Svatomartinské slavnosti. Vybírali jsme na občanské sdružení Dlouhá cesta na projekt Barevný anděl.
Vybrali jsme částku 3.775,- Kč. Celkově jsme nasbírali částku 102.179,- Kč. Děkujeme všem rodičům, prarodičům a příznivcům, kteří se přišli podívat na Martina, který opravdu přijen na bílém koni a zakoupili si naše pekařské dobroty!
 

 

Pečení 18. července 2009 v Rožnově pod Radhoštěm

Pekařská sobota 2009V červencovém pečení jsme opět vybírali na dlouhodobý program UNICEF Na pomoc dětem strádajícím podvýživou
Vybrali jsme částku 10.817,- Kč. Celkově jsme již nasbírali 98.404,- Kč. Děkujeme všem, kteří nás pravidelně i náhodně podpořili a hlavně děkujeme firmě Ireks Enzyma, která nám stánek na Pekařské sobotě připravila!
 

 

Pečení 2. května a 23. dubna 2009 na brněnské CYKLOJÍZDĚ

leták na CyklojízduV květnovém pečení a na Cyklojízdě jsme vybírali na dlouhodobý program UNICEF Na pomoc dětem strádajícím podvýživou

Z důvodu podvýživy každý den ve světě umírá 15 000 dětí. Podvýživa je celosvětově spojena s polovinou všech úmrtí dětí. Podvyživené děti jsou méně odolné vůči jakékoliv infekci, snáze umírají i na běžné dětské nemoci, jako jsou průjmy a respirační onemocnění. U dětí, které přežijí, sníží častá onemocnění jejich nutriční status a děti jsou uvězněny v uzavřeném kruhu častých nemocí, sníženého fyzického i mentálního růstu a schopností učit se. Země s nejvyšším výskytem podvýživy dětí ve věku do 5 let KLDR 60%, Zambie 59%, Burundi 57%, Nepál 54%, Afghánistán 52%, Jemen 52%, Etiopie 51%, Madagaskar 49%, Malawi 49%, Kambodža 46%, Guatemala 46%, Indie 46%, Nigérie 46%, Bangladéš 45%, Demokratická republika Kongo 45%, Lesotho 44%, Mauritánie 44%, Tanzanie 44%, Rwanda 43%, Komory 42%, Laos 41%, Bhútán 40%, Niger 40%.
Vybrali jsme částku 5.470,- Kč. Celkově jsme již nasbírali 87.587,- Kč. Děkujeme všem za podporu!
 

Pečení 4. dubna 2009

logo Modrého hrochaV dubnovém pečení jsme vybírali na Nadační Fond Modrý Hroch na podporu dětské traumatologie.
Nejčastější příčinou úmrtí ve věkové skupině 0-25 let jsou úrazy. Na Jižní Moravu připadá 45000 zraněných dětí ročně. K největšímu počtu zranění dochází v domácím prostředí 44%, následují sportovní aktivity 31%, 16,5% ve škole a 9% jsou úrazy dopravní. Nejčastěji ošetřovanými úrazy v ambulancích chirurgické kliniky dětské nemocnice jsou pády na hlavu (otevřené rány, otřesy mozku…), velmi časté jsou zlomeniny horní končetiny (nejčastěji klíční kosti, dolní konce předloktí,prsty a kostí v lokti a rameni) a podvrknuté kotníky. V nemocnici bývají děti nejčastěji hospitalizovány s otřesem mozku, zlomeninou předloktí a lokte či lehkým poraněním páteře. Závažných poraněních, kdy jde o život, ošetří lékaři z dětské chirurgické kliniky 50 - 60 ročně.

Vybrali jsme částku 8.525,- Kč. Celkově jsme již nasbírali 82.117,- Kč. Děkujeme všem za podporu a neutuchající přízeň!
 

Pečení 7. března 2009

fotka z pečení ve ŠpalíčkuV březnovém pečení jsme opětv vybírali na dlouhodobý program UNICEF Dobrý start do života
Částka 1 400 Kč zajistí: 40 Kč - 3 dávky očkovací látky proti neonatálnímu tetanu pro těhotnou ženu. 160 Kč - Sterilní souprava porodní asistentky pro jeden bezpečný porod. 110 Kč - Registrace při narození jednoho dítěte, včetně zkráceného rodného listu. 80 Kč - Porodní váhy pro zjištění hmotnosti novorozence, pomáhající identifikovat děti s nízkou porodní váhou, které potřebují zvláštní péči. 180 Kč - Základní hygienická souprava pro péči o novorozence. 230 Kč - Základní souprava pro desinfekci a přepravu vody pro 1 rodinu. 600 Kč - Proočkování jednoho dítěte (kompletní očkovací dávky proti tuberkulóze, černému kašli, spalničkám, tetanu, dětské obrně a záškrtu, jednorázové jehly, chladící box).

Vybrali jsme částku 13.340,- Kč, která zajistí očkování téměř deseti dětí.
Celkově jsme již nasbírali 73.592,- Kč. Děkujeme všem našim skvělým pekařům, dárcům a pekárně Ireks Enzyma!
 

Pečení 7. února s Liběnou Rochovou 2009

fotka Liběny RochovéV únorovém pečení jsme vybírali na Nadační fond dětské onkologie Krtek www.krtek-nf.cz
Patronkou únorového pečení byla oděvní designérka Liběna Rochová, která se tak stala první známou osobností podporující Pečení pro děti v Brně. Nadační fond dětské onkologie Krtek se svojí činností zaměřuje na podporu komplexní péče o onkologicky nemocné děti absolvující léčbu na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně.
Nasbírali jsme 13.279,- Kč. Celkově za těch pár měsíců jsme již nasbírali 60.252,- Kč. Děkujeme!
» Fotografie z únorového pečení si můžete prohlédnout na blogu Mariána Kábeleho www.BrNovinky.cz

 

Pečení 3. ledna 2009

fotka z pečení ve ŠpalíčkuV lednovém a prosincovém pečení jsme vybírali na dlouhodobý program UNICEF Dobrý start do života UNICEF na celém světě rozvíjí osvědčené a účinné programy pro děti raného věku, které významně zvyšují jejich šanci přežít a stát se vším, čím mohou být. Částka 1 350 Kč postačí pro pokrytí základních potřeb novorozeného dítěte, včetně bezpečného porodu, očkování, pitné vody a registrace při narození.
Nasbírali jsme 4.896,- Kč. Celkově jsme již nasbírali 46.973,- Kč. Děkujeme!